وارد شوید ثبت نام کنید
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ۱۶:۵۸

تحلیل قیمت میلگرد A3 آجدار ۱۴ ذوب آهن اصفهان

طبق بررسی های به عمل آمده قیمت میلگرد A3 آجدار ذوب آهن اصفهان که در آذر ماه سال ۱۴۰۰ کیلویی ۱۴٫۰۰۰ تومان بوده است ، با افزایش کیلویی ۳۶۱۰ تومان در آذر ماه سال ۱۴۰۱، به کیلویی ۱۷۶۱۰ تومان رسیده است که این سیر صعودی حدود ۲۶% درصد افزایش قیمت طی ۱۲ ماه گذشته را در نمودار نشان می دهد .

 

 

تاثیر قیمت دلار

از دلایل مهم و شاخص اصلی افزایش قیمت محصولاتی چون میلگرد ، افزایش لجام گسیخته قیمت دلار و ارز بوده بطوریکه دلار از  ۲۷۰۰۰ تومان دی  ماه ۱۴۰۰ به ۴۰۰۰۰ تومان دردی ماه ۱۴۰۱ تغییر کرد و طی یکسال گذشته حدود۱۳۰۰۰ تومان افزایش قیمت دلار را همراه داشتیم برای مشاهده نمودار نوسانات دلار به آدرس زیر مراجعه فرمایید.

مشاهده نمودار نوسانات دلار

 

تاثیر شرایط سیاسی

از دیگر شاخص افزایش قیمت میلگرد و محصولات فولادی ، عدم سرمایه گذاری در حوزه فولاد و شرایط سیاسی کشور و اتفاقات فولاد مبارکه اصفهان و بر هم خوردن ثبات اقتصادی در جهان و حتی شرایط سیاسی در داخل کشور باعث این نابسامانی در جهش ناگهانی قیمت ها شد.

در همین اثنا دیجی آهن و بیشتر فروشندگان میلگرد با بستن فروش ها ، منتظر آرام شدن نوسانات و حباب در بازار شدند .

 

حذف فروش مستقیم کارخانجات

توضیح اینکه، در روند تولید تمامی محصولات فولادی، ذوب آهن اصفهان با حذف فروش مستقیم و همچنین فروش بصورت برات و اعتبار اسنادی، موجبات افزایش اجباری محصولات فولادی را فراهم، و کلا سیستم بانکی را از چرخه فروش خارج نمود، که ذوب آهن اصفهان هم دقیقا با همین ساختار، فروش نقدی را جایگزین فروش اعتباری کرد و متاسفانه با افزایش قیمت و نوسانات بیشتری روبه رو شدیم و اوضاع صنعت فولادی کشور در هاله ای از ابهام در روزهای آینده قرار گرفت .

 

نتیجه گیری

شاخص های اصلی نوسانات قیمت میلگرد به قیمت ارز، شرایط سیاسی و حذف فروش مستقیم کارخانجات بزرگ بستگی دارد، با این تفاسیر در صورت ادامه این جریانات اقتصادی، نرخ آهن آلات را باید دقیقه ای محاسبه کرد، با علم براین که در نظر گرفتن مالیات بر ارزش افزوده، کارمزد، اتفاقات بورس کالا و همچنین تحویل گرفتن از درب کارخانه، مجددا با افزایش قیمت میلگرد در هفته های آتی مواجه خواهیم شد.

 

 

نمودار تغییرات قیمت میلگرد A3 آجدار ۱۴ ذوب آهن اصفهان

یکی از پر جستجو ترین میلگردها در دنیای وب میلگرد ۱۴ اصفهان است . میلگرد ۱۴ آجدار A3 ذوب آهن اصفهان شاخه ۱۲متری در دسته میلگرد های آجدار کارخانه ذوب آهن اصفهان قرار دارد. عمده کاربرد این نوع از میلگرد در صنعت ساختمان است. در تصویر زیر می توانید، نمودار قیمت میلگرد اصفهان در سایز ۱۴ را در سایت دیجی آهن مشاهده نمایید.

لینک های مرتبط:

بهترین میلگرد برای ساختمان سازی در بازار کدام است؟

میلگرد بستر و کاربرد های آن

قیمت میلگرد در بازار امروز

 

منبع : دیجی آهن گردآوری و انتشار : دیجی آهن